gb.png
Etusivu

Yhteystiedot

Navitas Yrityspalvelut

Navitas Kehitys Oy, Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:
Wredenkatu 8, 78250 Varkaus (Oikeustalo, 3. krs, sisäänkäynti sivuovesta)
PL 208, 78201 Varkaus
Palvelemme ajanvarauksella
toimisto@navitas.fi
Henkilöstön yhteystiedot
face.png   linkedin.png

Varkauden Taitotalo Oy:
Wredenkatu 2, Navitas 1
PL 1, 78201 Varkaus
Avoinna 8–15
Varkauden Taitotalo Oy:n infopalvelut:
Asiakaspalvelupiste palvelee arkisin klo 8-10 ja 12-14
navitas@navitas.fi 
Puh. 040 736 3001

Kokoustilojen varaukset:
Puh. 044 444 2492
navitas.kokouspalvelut.fms.fi@sodexo.com

Tervetuloa meille!

Navitas Kehitys Oy, 0775736-4

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus, 1485806-7

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy, 0398652-2

Varkauden Taitotalo Oy, 1596360-0 

Henkilöstö

Johto, talous ja viestintä

Jouko Laitinen

Toimitusjohtaja

  • puh. 040 720 2401
  • jouko.laitinen@navitas.fi
  • Olen työskennellyt yrityskehittämistehtävissä 30 vuotta. Ensin oman yrityksen toimitusjohtajana, sitten Uusyrityskeskuksen toimitusjohtajana Varkaudessa ja...
    Lue koko teksti >

Sari Ronkainen

Hallintovastaava

  • puh. 044 740 4843
  • sari.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani hallintovastaavana kuuluu mm. henkilöstöhallinnon tehtävät, johdon assistenttina toimiminen, uusien henkilöiden perehdyttäminen organisaatioomme,...
    Lue koko teksti >

Tuija Korhonen

Toimistosihteeri

  • puh. 040 769 0379
  • tuija.korhonen@navitas.fi
  • Työnkuvaani kuuluu Navitas Kehitys Oy:n ja Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n taloushallinnon tehtävät. Lisäksi Varkauden Taitotalo Oy:n talouteen liittyvät avustavat...
    Lue koko teksti >

Tiina Rajamäki

Viestintäkoordinaattori

  • puh. 044 766 6157
  • tiina.rajamaki@navitas.fi
  • Minulla on monipuolinen kokemus viestinnän asiantuntijatehtävistä. Viestintäkoordinaattorina työpäiväni kuluvat yrityspalveluiden markkinoinnin ja viestinnän...
    Lue koko teksti >

Aloittavien yritysten palvelut

Sanna Hietalahti-Husu

Toimitusjohtaja, yritysneuvoja
Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

  • puh. 040 701 5066
  • sanna.hietalahti-husu@uusyrityskeskus.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä Varkaudessa ja Leppävirralla. Minulla on seitsemän vuoden kokemus yritysten perustamisneuvonnasta ja asiakkaani ovat...
    Lue koko teksti >

Kehittyvien yritysten palvelut

Katja Niiranen

  • puh. 044 720 9395
  • katja.niiranen@navitas.fi

Kirsi Mutka-Paintola

  • puh. 044 357 6358
  • kirsi.mutka-paintola@navitas.fi

Joonas Tyrväinen

Yritysasiantuntija, Joroisten elinkeinoasioiden vastuu- ja yhteyshenkilö.

  • puh. 040 751 4777
  • joonas.tyrvainen@navitas.fi

Juha Valaja

Projektipäällikkö
TechSavo-hanke

  • puh. 040 484 1012
  • juha.valaja@navitas.fi

Jukka Leppänen

Toimiala-asiantuntija
TechSavo-hanke

  • puh. 050 593 2263,
  • jukka.leppanen@navitas.fi

Jouni Tuononen

  • puh. 0400 166 435
  • jouni.tuononen@navitas.fi

Laura Leppänen

Projektipäällikkö
KiertoKasvu-hanke

  • puh. 044 712 0862
  • laura.leppanen@navitas.fi
  • Toimin kiertotalousasiantuntijana ja KiertoKasvu (Kiertotaloudella uutta kasvua Pohjois-Savoon) -hankkeen projektipäällikkönä Keski-Savon toteutuksessa. Toteutamme mm....
    Lue koko teksti >

Jaakko Lappalainen

Projektipäällikkö, Ämmäkoski-hanke
Projektivastaava, KiertoKasvu-hanke

  • puh. 044 306 3580
  • jaakko.lappalainen@navitas.fi

Kirsi Kinnunen

Toimialapäällikkö
Pohjois-Savon Energiaklusteri

  • puh. 044 794 9704
  • kirsi.kinnunen@navitas.fi

Pia Nevalainen

  • puh. 044 729 8470
  • pia.nevalainen@navitas.fi

Katri Nuuttila

Seudullinen ilmastokoordinaattori
SISU-hanke

  • puh. 044 748 0514
  • katri.nuuttila@navitas.fi

Eero Kiukas

Projektipäällikkö
PAPUa matkailuun -hanke

  • puh. 040 501 4034
  • eero.kiukas@navitas.fi

Markus Varneslahti

Projektiasiantuntija
PAPUa matkailuun -hanke

  • puh. 044 345 6157
  • markus.varneslahti@navitas.fi

Rakennuttaminen ja toimitilapalvelut

Jari Tulikanto

Projektipäällikkö, rakennuttaminen

  • puh. 040 553 8777
  • jari.tulikanto@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluvat rakennuttaminen ja valvonta.
    Lue koko teksti >

Mirjam Ihalainen

Palvelupäällikkö, Navitas kiinteistöt

  • puh. 040 029 4649
  • mirjam.ihalainen@navitas.fi
  • Etsitkö toimisto- tai kokoustilaa Varkaudesta? Tarjoan mielelläni Navitaksen tyylikkäitä kokous-, koulutus-, ja seminaaritiloja sekä muuntojoustavia, korkeatasoisia...
    Lue koko teksti >

Matkailu ja tapahtumapalvelut

Laskutusosoitteet

Navitas Kehitys Oy (Y-tunnus 0775736-4)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003707757364
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 07757364@scan.netvisor.fi 

Paperilaskut
Navitas Kehitys Oy
07757364
PL 100
80020 Kollektor Scan

Varkauden Taitotalo Oy (Y-tunnus 1596360-0)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003715963600
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 15963600@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Varkauden Taitotalo Oy
15963600
PL 100
80020 Kollektor Scan

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy (Y-tunnus 0398652-2)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Verkkolaskuosoite: 003703986522
Verkkolaskuoperaattori: Maventa
Välittäjätunnus: 003721291126

Skannauspalvelu
Sähköpostilaskun osoite: 03986522@scan.netvisor.fi

Paperilaskut
Keski-Savon Teollisuuskylä Oy
03986522
PL 100
80020 Kollektor Scan

 

Hallitus

Navitas Kehitys Oy

Pj. Risto Husu
risto.husu@lh.varkaus.fi

Vpj. Pia Hedman
pia.hedman@lh.varkaus.fi

Minna Asikainen
minna.asikainen@lh.varkaus.fi

Kari Heiskanen
kari.heiskanen@lh.varkaus.fi

Jussi Kiira
jussi.kiira@lh.varkaus.fi

Jaakko Kuronen
jaakko.kuronen@joroinen.fi

Marko Luokkanen
marko.luokkanen@andritz.com

Jarkko Tehomaa
jarkko.tehomaa@storaenso.com

Jani Ursin
jani@ursin.fi

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy ja Varkauden Taitotalo Oy

Pj. Esa Tuovinen
esa.tuovinen@lh.varkaus.fi

Vpj. Taru Tolvanen
taru.tolvanen@lh.varkaus.fi

Petteri Häyrinen
petteri.hayrinen@kuopio.fi

Mervi Pietinen
mervi.pietinen@lh.varkaus.fi

Marko Suutari
sqtmake@gmail.com

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

Pj. Mervi Markkanen (Ernst & Young Oy, Varkauden aluetoimisto)

Vpj. Juha Nissilä (StoraEnso Oyj) 

Katriina Poraharju (Rantalainen Oy)

Hannele Auvinen (Savon ammattiopisto)

Jani Ursin (Varkauden Yrittäjät ry)

Katri Rahikainen (Oma Säästöpankki Oyj)

Katja Niiranen (Varkauden kaupunki/Navitas Kehitys Oy)

Joonas Tyrväinen (Joroisten kunta)

Varajäsenet: Timo Männikkö (Varkauden Tili Oy), Eliisa Moilanen (Keski-Savon Yrittäjänaiset ry), Antti Tulila (Leppävirran kunta) ja Anne Mykrä (RTK-Henkilöstöpalvelut Oy)

Sivusto käyttää evästeitä. Valitse alta mitä evästeitä sallit, osa sivun toiminnoista vaatii evästeitä.