Etusivu

Yhteystiedot

Navitas Yrityspalvelut

Wredenkatu 2, Navitas 1
PL 1, 78201 Varkaus
Puh. 029 1708 800

face.png   linkedin.png

Infopalvelut / kokoustilojen varaukset
Avoinna 7.30-16.30 (4.6.2018-10.8.2018 klo 8.00-16.00)
Puh. 040 736 3001, navitas@navitas.fi

Tervetuloa meille!

Navitas Kehitys Oy, 0775736-4

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus, 1485806-7

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy, 0398652-2

Varkauden Taitotalo Oy, 1596360-0

Henkilöstö

Aloittavien yritysten palvelut

Piia Puotinen

Toimitusjohtaja, yritysneuvoja, Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

  • puh. 040 825 7095
  • piia.puotinen@walakky.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä erityisesti Heinävedellä ja Varkaudessa, mutta tarpeen mukaan myös muualla toiminta-alueellamme (Varkaus, Leppävirta,...
    Lue koko teksti >

Sanna Hietalahti-Husu

  • puh. 040 701 5066
  • sanna.hietalahti-husu@walakky.fi
  • Palvelen yrittäjäksi aikovia ja alkavia yrityksiä Varkaudessa ja Leppävirralla. Minulla on seitsemän vuoden kokemus yritysten perustamisneuvonnasta ja asiakkaani ovat...
    Lue koko teksti >

Markku Savola

  • puh. 040 717 7605
  • markku.savola@walakky.fi
  • Neuvon yrittäjäksi aikovia henkilöitä ja alkavia yrityksiä Rajupusu-seudulla (Joroinen, Juva, Rantasalmi, Sulkava) yrityksen perustamiseen ja toiminnan...
    Lue koko teksti >

Kehittyvien yritysten palvelut

Petra Ryymin

  • puh. 045 168 1030
  • petra.ryymin@navitas.fi
  • Palvelen mielelläni Varkauden alueelle sijoittumisesta kiinnostuneita ja alueella jo toimivia yrityksiä. Työhöni kuuluu laaja-alainen yritysneuvonta kattaen esimerkiksi...
    Lue koko teksti >

Tuula Kokkonen

Yritysasiantuntija, sijoittuminen

  • puh. 040 512 7901
  • tuula.kokkonen@navitas.fi
  • Teen töitä Varkauden alueen vetovoiman kehittämiseksi ja palvelen erityisestin alueelle sijoittumista suunnittelevia yrityksiä. Keväällä 2018 osallistun Varkauden...
    Lue koko teksti >

Hanna Vihavainen

  • puh. 044 444 2606
  • hanna.vihavainen@navitas.fi

Osmo Kokkonen

Yritysasiamies, Warkaus Green Tech Valley -hankkeen projektipäällikkö

  • puh. 040 558 8108
  • osmo.kokkonen@navitas.fi
  • Toimenkuvaani kuuluu alueen teollinen toiminta ja toimintaympäristön kehittäminen, sekä yritysten sijoittuminen, teollisuustontit ja -tilat.  
    Lue koko teksti >

Katja Niiranen

Projektijohtaja, TechnoGrowth TG 2.0

  • puh. 044 720 9395
  • katja.niiranen@navitas.fi
  • Toimin erityisesti teknologiateollisuuden pk-yritysten parissa. Työnkuvani on moninainen, sisältäen alan kehittämishankkeen TG 2.0:n projektijohtamisen lisäksi...
    Lue koko teksti >

Tiina Kaksonen

  • puh. 050 558 2600
  • tiina.kaksonen@navitas.fi
  • Työssäni Navitas Yrityspalveluilla toimin pk-yritysten tukena kansainvälistymisessä yhdessä yritysten henkilöstön kanssa ja perusvientivalmiuksien kehittämisestä...
    Lue koko teksti >

Juha Mikkonen

Kenttäpäällikkö, TechnoGrowth, TG 2.0

  • puh. 040 769 2311
  • juha.mikkonen@navitas.fi
  • Kenttäpäällikkönä vastaan toimialueellaani yrityskontakteista ja hankkeen käytännön toimenpiteistä. Minulla on vahva kokemus yrityskentässä toimimisesta ja...
    Lue koko teksti >

Tiina Luotinen

Projektiassistentti, TechnoGrowth, TG 2.0

  • puh. 044 444 2492
  • tiina.luotinen@navitas.fi
  • Olen TechnoGrowth 2020, TG 2.0 -hankkeen projektiassistentti. Minulta voit kysyä hankkeen taloushallintoon, tilaisuuksien ja tapahtumien, koulutusten ja valmennusten...
    Lue koko teksti >

Laura Leppänen

Projektipäällikkö, KierRe -hanke, projektijohtaja, Teolliset symbioosit ja
Malli –Y -hanke

  • puh. 044 799 5619
  • laura.leppanen@navitas.fi
  • Toimin KierRe ja Teolliset symbioosit -hankkeiden projektipäällikkönä. Autan sinua resurssiviisauden ja kiertotalouden edistämisen toimenpiteissä. Tehtäväni on...
    Lue koko teksti >

Teija Härkönen

Projektivastaava (Varkaus), KierRe -hanke

  • puh. 040 503 8935
  • teija.harkonen@navitas.fi
  • Tehtäviini kuuluu kiertotalouden ja resurssiviisauden kehittäminen Pohjois-Savon alueella.
    Lue koko teksti >

Jaakko Lappalainen

Projektivastaava (Joroinen), KierRe-hanke

  • puh. 044 739 0849
  • jaakko.lappalainen@navitas.fi

Laura Kortelainen

Projektivastaava (Siilinjärvi), KierRe-hanke

  • puh. 044 729 1204
  • laura.kortelainen@navitas.fi
  • Toimin Siilinjärven kunnassa KierRe-hankkeen projektivastaavana. Tehtäviini kuuluu kiertotalouden ja resurssiviisauden kehittäminen Siilinjärvellä, painopisteinä mm....
    Lue koko teksti >

Tiina Hallenberg

Projektiassistentti, KierRe-hanke

  • puh. 044 729 1394
  • tiina.hallenberg@navitas.fi
  • Aloitin KierRe-hankkeen projektiassistenttina elokuun alussa 2018. Tehtäviini kuuluu hankkeen viestintä- ja talousasioiden hoitaminen.
    Lue koko teksti >

Heikki Kamppuri

  • puh. 040 746 3900
  • heikki.kamppuri@navitas.fi
  • Työskentelen Teolliset symbioosit ja Malli –Y –hankkeen parissa. Siinä pyritään auttamaan yrityksiä ja muita toimijoita tehostamaan keskinäistä resurssien...
    Lue koko teksti >

Armi Nissinen

Projektijohtaja, Savon Silmut -hanke

  • puh. 040 552 6727
  • armi.nissinen@navitas.fi
  • Toimin osana Savon Silmut -hanketiimiä yhdessä Savogrown asiantuntijoiden kanssa. Hankkeemme on pienten elintarviketoimijoiden sparraushanke ja yhdessä haluamme edistää...
    Lue koko teksti >

Sari Andersson

Projektipäällikkö, SOPIEN-hanke

  • puh. 044 770 0052
  • sari.andersson@navitas.fi
  • Työskentelen Sopien-projektissa ja valmennan sote-alan yrityksiä uuteen markkinaan. Tässä valmennuksessa korostuvat strategisen suunnittelun merkitys koko yrityksen...
    Lue koko teksti >

Suvi Korhonen

Yrityskehittäjä, Sopien-hanke

  • puh. 044 750 6260
  • suvi.korhonen@navitas.fi
  • Työskentelen Sopien-hankkeessa sote-alan yritysten kanssa ja valmennan niitä kohtaamaan lähitulevaisuuden haasteet muuttuvassa...
    Lue koko teksti >

Rakennuttaminen ja toimitilapalvelut

Jukka Koskinen

Kiinteistöpäällikkö, rakennuttaminen, 
Terveyskampus-hanke

  • puh. 040 486 5797
  • jukka.koskinen@navitas.fi
  • Palvelen Varkauden alueella yrityksesi toimisto- ja tuotannollisiin toimitiloihin liittyvissä tarpeissa. Kartoitan yhdessä organisaatiomme kanssa alueella olevat vapaat...
    Lue koko teksti >

Jari Tulikanto

Rakennuttajainsinööri, rakennuttaminen

  • puh. 040 553 8777
  • jari.tulikanto@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluvat rakennuttaminen ja valvonta.
    Lue koko teksti >

Eemeli Puustinen

Rakennuttajainsinööri, rakennuttaminen

  • puh. 040 071 0355
  • eemeli.puustinen@navitas.fi
  • Työskentelen monipuolisesti Navitas Yrityspalveluiden tarjoamien rakennuttamis- ja toimitilapalvelujen parissa. Työtehtäviini kuuluvat mm. tarjoamiemme toimisto- ja...
    Lue koko teksti >

Maria Ronkainen

  • puh. 040 500 5195
  • maria.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani kuuluvat projektiassistentin moninaiset tehtävät eri hankkeissa. Aloitin projektien maailmassa työskentelyn alkuvuodesta 2017 tradenomin opintoihin liittyen....
    Lue koko teksti >

Mirjam Ihalainen

Palvelupäällikkö, Navitas kiinteistöt

  • puh. 040 029 4649
  • mirjam.ihalainen@navitas.fi
  • Etsitkö toimisto- tai kokoustilaa Varkaudesta? Tarjoan mielelläni Navitaksen tyylikkäitä kokous-, koulutus-, ja seminaaritiloja sekä muuntojoustavia, korkeatasoisia...
    Lue koko teksti >

Titta Suomalainen

Toimistoassistentti

  • puh. 044 771 2587
  • titta.suomalainen@navitas.fi
  • Navitaksesta minut löytää aulapalveluista. Työnkuvaani kuuluu kokoustilojen ja -tarjoilujen markkinointi, myynti ja tilajärjestelyt sekä vuokralaishallintoon liittyviä...
    Lue koko teksti >

Matkailu ja tapahtumapalvelut

Eeva Lemiläinen

Matkailukoordinaattori, Varkauden seudun matkailupalvelut

  • puh. 040 481 9511
  • eeva.lemilainen@navitas.fi
  • Tehtäviini kuuluvat Varkauden matkailun markkinointiin liittyvät asiat, kuten VisitVarkaus-nettisivujen ja sosiaalisen median kanavien ylläpito. Toimin tiiviissä...
    Lue koko teksti >

Heli Sutinen

  • puh. 040 575 0536
  • heli.sutinen@navitas.fi
  • Autan yhteistyökumppaneita, yrityksiä, yhdistyksiä ja muita toimijoita tuottamaan ja markkinoimaan lapsille suunnattua ohjelmaa, sekä tarjoan mahdollisuuden oman...
    Lue koko teksti >

Nina Pesonen

Assistentti, tapahtumatuotanto

  • puh. 044 075 2300
  • nina.pesonen@navitas.fi
  • Työhöni kuuluu Navitas Yrityspalveluiden tapahtumien tuottaminen, markkinointi ja yhteydenpito yhteistyökumppaneihin. Voit olla minuun yhteydessä muun muassa...
    Lue koko teksti >

Johto, talous ja viestintä

Jouko Laitinen

Toimitusjohtaja

  • puh. 040 720 2401
  • jouko.laitinen@navitas.fi
  • Olen työskennellyt yrityskehittämistehtävissä 30 vuotta. Ensin oman yrityksen toimitusjohtajana, sitten Uusyrityskeskuksen toimitusjohtajana Varkaudessa ja...
    Lue koko teksti >

Tuula Sydänmaa

Talouspäällikkö

  • puh. 040 596 8550
  • tuula.sydanmaa@navitas.fi
  • Minulla on ollut pitkä työhistoria Keski-Savon Teollisuuskylä Oy:n palveluksessa. Työnkuvaani kuuluvat talous- ja henkilöstöhallinnon tehtävät.
    Lue koko teksti >

Sari Ronkainen

Hallintoassistentti
Projektiassistentti, SOPIEN-hanke
Hankeassistentti, TechnoGrowth TG 2.0 

  • puh. 044 740 4843
  • sari.ronkainen@navitas.fi
  • Työnkuvaani hallintoassistenttina kuuluu henkilöstöhallinnossa avustaminen, johdon assistenttina toimiminen, uusien henkilöiden perehdyttäminen organisaatioomme,...
    Lue koko teksti >

Jaana Pennanen

Taloussihteeri
Projektiassistentti, SOPIEN-hanke

  • puh. 044 737 7499
  • jaana.pennanen@navitas.fi
  • Taloussihteerinä vastaan osaltani Sopien-hankkeen taloudesta, hoidan laskutusta, raportointia, kustannusten seurantaa ja maksatushakemusten tekemisen EURA:an. Lisäksi...
    Lue koko teksti >

Tuija Korhonen

Toimistosihteeri

  • puh. 040 769 0379
  • tuija.korhonen@navitas.fi
  • Työtehtäviini kuuluu mm. ostolaskujen käsittelyä ja kirjanpidon tarkistuksia hankkeiden puitteissa. Olen työskennellyt asiakaspalvelussa lähes koko työurani ajan. Olen...
    Lue koko teksti >

Marianne Lindroth

Viestintäkoordinaattori

  • puh. 040 505 0683
  • marianne.lindroth@navitas.fi
  • Työskentelen Navitas Yrityspalveluiden viestinnän asiantuntijana mm. sisäisen ja ulkoisen viestinnän parissa strategian, suunnittelun, koulutuksen, kehityksen ja...
    Lue koko teksti >

Laskutusosoitteet

Navitas Kehitys Oy (Y-tunnus 0775736-4)

Verkkolaskut (ensisijainen)
Navitas Kehitys OY, 003707757364
Verkkolaskuoperaattori: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Paperilaskut
Navitas Kehitys Oy
003707757364
PL 299
02066 DOCUSCAN

Navitas Kehitys Oy:n ostoreskontraa hoitaa Kunnan Taitoa Oy. Lisätietoja laskujen käsittelystä antaa Taitoan valtakunnallinen asiakaspalvelu, jonka yhteystiedot ovat:
www.taitoa.fi/asiakaspalvelu, 020 6399 400 (ma-pe klo 8-16).

Varkauden Taitotalo Oy

Verkkolaskut (ensisijainen)
Varkauden Taitoa Oy, 003715963600
Verkkolaskuoperaattori: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Paperilaskut
Varkauden Taitotalo Oy
003715963600
PL 299
02066 DOCUSCAN

 

 

Hallitus

Navitas Kehitys Oy, Keski-Savon Teollisuuskylä Oy ja Varkauden Taitotalo Oy

Pj. Erkki Leppävuori
erkki.leppavuori@kolumbus.fi
0400 424 828

Vpj. Heikki Alanen
heikki.alanen@pp.inet.fi
0400 301 619

Ilmari Anttila
ilmari.anttila@pp.inet.fi
044 916 8300

Risto Husu
risto.husu@pp2.inet.fi
0400 541 553

Paula Pulliainen
paula.pulliainen@varkaus.fi
040 766 5050

Vpj. Jere Räisänen
jere.raisanen@elcoline.fi
044 559 9144

Jarkko Tehomaa
jarkko.tehomaa@storaenso.com
040 553 5800

Soile Varpunen-Aalto
soile.varpunen-aalto@wamos.fi
050 323 1773

 

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus ry

Aimo Aalto (pj)

Mervi Markkanen (vpj)

Hannele Auvinen

Juha-Pekka Hämäläinen

Antti Kinnunen

Jarkko Tehomaa

Emmi Tiitinen

Hannu Tsupari

Varajäsenet: Aarre Damski, Heikki Huikuri, Timo Männikkö ja Terhi Riikonen.