fi.png
Home

Contact us

Navitas Business Services

Wredenkatu 8, 78250 Varkaus
P.0. Box 208, 78201 Varkaus
Tel. +358 29 1708 800

face.png   linkedin.png

Information Services / Convention Services and Reservations
Opening Hours 8–16.
Tel. +358 44 444 2492, kokoukset@navitas.fi

Welcome!

Navitas Kehitys Oy, 0775736-4

Wäläkky Keski-Savon Uusyrityskeskus, 1485806-7

Keski-Savon Teollisuuskylä Oy, 0398652-2

Varkauden Taitotalo Oy, 1596360-0

Contact Information

Jouko Laitinen

CEO

  • tel +358 40 720 2401
  • jouko.laitinen@navitas.fi

Katja Niiranen

Business Advisor
Invest in Varkaus, Locate in Varkaus

  • tel +358 44 720 9395
  • katja.niiranen@navitas.fi

Tiina Kaksonen

Industry Expert
NewTech

  • tel +358 50 558 2600
  • tiina.kaksonen@navitas.fi

The Board

NAVITAS KEHITYS OY

Chairman Risto Husu
risto.husu@lh.varkaus.fi

Vice Chairman Pia Hedman
pia.hedman@lh.varkaus.fi 

Minna Asikainen
minna.asikainen@lh.varkaus.fi

Kari Heiskanen
kari.heiskanen@lh.varkaus.fi

Jussi Kiira
jussi.kiira@lh.varkaus.fi

Marko Luokkanen
marko.luokkanen@andritz.com

Jussi Mykrä
jussi.mykra@gmail.com

Jarkko Tehomaa
jarkko.tehomaa@storaenso.com

KESKI-SAVON TEOLLISUUSKYLÄ OY & VARKAUDEN TAITOTALO OY

Chairman Jukka Kuosmanen
jukka.kuosmanen@lh.varkaus.fi

Vice Chairman Taru Tolvanen
taru.tolvanen@lh.varkaus.fi

Petteri Häyrinen
petteri.hayrinen@kuopio.fi

Mervi Pietinen
mervi.pietinen@lh.varkaus.fi

Marko Suutari
sqtmake@gmail.com

WÄLÄKKY KESKI-SAVON UUSYRITYSKESKUS RY

Chairman Mervi Markkanen (Ernst & Young Oy, Varkauden aluetoimisto)

Vice Chairman Juha Nissilä (StoraEnso Oyj) 

Katriina Poraharju (Azets Insight Oy)

Hannele Auvinen (Savon ammattiopisto)

Jani Ursin (Varkauden Yrittäjät ry)

Katri Rahikainen (Oma Säästöpankki Oyj)

Katja Niiranen (Varkauden kaupunki/Navitas Kehitys Oy)

Aarre Damski (Joroisten kunta)

Deputy Members: Timo Männikkö (Varkauden Tili Oy), Eliisa Moilanen (Keski-Savon Yrittäjänaiset ry), Antti Tulila (Leppävirran kunta) ja Anne Mykrä (RTK-Henkilöstöpalvelut Oy)